Saç Nasıl Ekilir?

Saç, görsel güzelliği tamamlayan en önemli unsurlardan biridir. Zaman zaman belli sebeplere bağlı olarak saç dökülmeleri meydana gelebilir. Dökülmeleri nedenleri araştırılarak bir takım işlemler ile dökülme sorunu ortadan kaldırılabilir. Gelişen teknoloji saç dökülmeleri karşı da çeşitli alternatifler sunabiliyor. Bu gibi durumlarda çeşitli yöntemlerle saç kökü çoğaltma işlemi uygulanabilir. Peki saç nasıl ekilir?

Kimlerde Saç Hücresi Yenilenebilir?

  • Kronik dökülme yaşayanlar
  • Radyasyon tedavisi nedeniyle dökülmeleri olanlar
  • Genetik sebeplere bağlı dökülmesi olanlar
  • Daha önce saç ekimi yaptırmış olanlar
  • Yangın nedeniyle saç derisinin bir kısmı yanmış olanlar
  • İlaç tedavisi nedeniyle dökülmeleri maruz kalanlar
  • Saçları seyrek olanlar
  • Canlı saç kökü bulunanlar
  • Dermatolojik tedavide başarı sağlayamayanlar
  • Vücut gelişimini tamamlayan 20 yaşın üzerindeki yetişkinler

Saç Nasıl Ekilir?

Saç Ekiminde Neler Önemlidir?

Saç dökülmesi artık kader olmaktan çıkıyor.

Saç dökülmesi erkeklerde olduğu kadar kadınlarda da sıklıkla görülen bir problemdir. Saç ekimi ise günümüzün en sık tercih edilen tedavi yöntemlerindendir. Peki saç nasıl ekilir? Saç ekiminde en önemli kriter işlemi yapacak olan ekibin profesyonel olmasıdır. İşlem dermatolog tarafından gerçekleştirilir. İşlem öncesinde yapılacak kan testi ve çeşitli muayeneler ile hastanın Ekim için uygun olup olmadığı kontrol edilir. Son yıllarda Ekim tekniklerinde farklılık olsa da işlemin temeli ensede bulunan saç köklerinin açılmış olan bölgelere transfer işlemine dayanır. İşlem öncesinde hastaya lokal anestezi uygulanır. Böylece hasta herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Açık olan bölgenin durumuna göre kullanılan saç kökü sayısı da değişir.

Saç Ekimi Başarılı Olur Mu?

Başarılı saç ekimi için uzman kadro ile çalışın

Saç ekiminde başarı şansı son yıllarda uygulanan tekniklerin geliştirilmesi ile daha da artış gösteriyor. Fakat saç ekimi yaptırmak isteyenlerin mutlaka bu alanda tecrübe sahibi kişiler ile çalışmasında yarar bulunuyor. Deneyimli bir kadro tarafından uygulanan işlemlerin başarı şansı da yüksektir. Uzman doktor ile hastanın sürekli iletişim içerisinde olması hastanın da kendini güvende hissetmesi bakımından oldukça önemli bir konudur. Ekim işleminin steril olması gerekir. Aksi halde hastanın mikrop kapma ihtimali söz konusu olabilir. Kişiye göre uygulanan doğru teknik ise başarıyı artırır. Son yıllarda FUE tekniği işlemin daha sağlıklı sonuçlanmasına imkan tanıyor. Bu yöntemle saç kökleri mikro enjeksiyonla tek tek toplanıyor.

Saç Ekimi Sonrasında Süreç

Saç nasıl ekilir sorusunun yanı sıra saç ekimi sonrasındaki süreç de merak konusudur. İşlem kişisel hikayeye göre 6 ile 8 saat arasında tamamlanır. Bu nedenle hastaların işlem öncesinde tok olması yararlıdır. Ekim bittikten sonra hasta günlük hayatına devam etse de 3 gün saçlarının su ile temasını engellemelidir. Daha sonrasında ise Ekim sonrası özel bir şampuanla yıkama yapılabilir.